foto
AKTUÁLNÍ INFORMACE
1.3.2024
Zájemci o nově vydanou knihu Boj v těžkém opevnění se mohou ozvat na mail tvrzha
15.11.2023
Hanička se po sezóně zcela uzavřela a veřejnost přivítá opět na jaře roku př
27.10.2023
Poslední víkend, kdy je pravidelná otvírací doba bude velmi obsazený. Doporučuje
Archiv novinek

Tento web již navštívilo 933974 lidí.

Umístění tvrze

Tvrz Hanička se nachází v Královéhradeckém kraji, v okrese Rychnov nad Kněžnou. Leží zhruba 5 kilometrů vzdušnou čarou od Rokytnice v Orlických horách, nedaleko státní hranice s Polskem, ovšem v roce 1938 zde byla hranice s tehdejším Německem. Přístupové trasy pro automobilisty jsou nejlepší od Rychnova nad Kněžnou (odbočka ze silnice č.I/14), nebo Žamberka (odbočka ze silnice č.I/11) v obci Helvíkovice. V Rokytnici se obě cesty sbíhají a je nutné pokračovat dál ve směru na Bartošovice po silnici č.II/319, kde po 7 km dorazíte na odstavné parkoviště v osadě Panské Pole - Hanička. Na odstavné parkoviště se lze dostat i ze směru od Bartošovic v O.h. Silnice č.II/319.

DO NAVIGACÍ ZADÁVEJTE JAKO CÍL "PARKOVIŠTĚ HANIČKA" NA PANSKÉM POLI

Vlakové spojení je z úseku trati 021 Týniště nad Orlicí - Letohrad s přestupem v Doudlebách nad Orlicí, odtud pak motoráčkem dorazíte do Rokytnice v O.h.

Turisté a cykloturisté se na muzeum dostanou nejlépe z červené turistické značky, která vede po hřebeni Orlických hor, ať již ze směru od Zemské brány a Bartošovic, či Masarykovy chaty na Šerlichu. Z této značky vede odbočka nad osadou Panské Pole - Hanička přímo k areálu muzea. Od Rokytnice v O.h lze po modré turistické značce dojít k záchytnému parkovišti na Panském Poli a pokračovat dál po červené ve směru Anenský vrch jako ostatní návštěvníci muzea. Další možností je jít po silnici ve směru na Bartošovice a po zhruba 5 km odbočit asi 150 m za autobusovou zastávkou " Pod zatáčkami " vlevo na úzkou asfaltovou silnici vedoucí k areálu muzea ( ještě cca 1,5 km ).

Od záchytného parkoviště vede přístupová trasa po červené turistické značce ve směru Anenský vrch přes území Chráněné krajinné oblasti Orlické hory. V areálu muzea je v rámci pravidelné otevírací doby provozováno občerstvení. Na pokladně muzea zakoupíte vždy, když je otevřeno základní nealkoholické nápoje, pivo, sušenky, nanuky, k dispozici je i nápojový automat s obvyklým sortimentem. Dále lze pořídit širokou paletu publikací, pohledů, turistických vizitek, známek, medailí Pamětník a dalších upomínkových předmětů.

CESTA OD ZÁCHYTNÉHO PARKOVIŠTĚ TRVÁ CCA 20 - 30 MINUT

Odkaz na umístění:

www.google.cz/maps/search/hani%C4%8Dka+parkovi%C5%A1t%C4%9B/@50.1858965,16.518208,14z

 

PŘÍJEZD MOTOROVÝMI VOZIDLY K OBJEKTŮM MUZEA JE ZAKÁZÁN

tisknout stránku

Anketní otázka tvrze

Navštívili jste již rozhlednu na Anenském vrchu

Ano
pruh 53.6 %

Ne, ale mám to v plánu
pruh 32.1 %

Ne
pruh 14.3 %

Napište nám rychlý dotaz!





Jaké je počasí u nás?

Radar bouřky
podekovani

Webové stránky vytvořil Acceler