foto
AKTUÁLNÍ INFORMACE
30.6.2019
Od úterý 2.7. přechází Hanička na provozní dobu ÚT-NE 9,30-17,00.
5.5.2019
V dalších dnech je muzeum otevřeno ve středu 8.5. (9.30-14.00) a dále pak všechny
14.3.2019
Hanička se letos otevře 1.5. se sváteční provozní dobou. Do té doby jsou vylouč
Archiv novinek

Tento web již navštívilo 571226 lidí.

Umístění tvrze

Tvrz Hanička se nachází v Královéhradeckém kraji, v okrese Rychnov nad Kněžnou. Leží zhruba 5 kilometrů vzdušnou čarou od Rokytnice v Orlických horách, nedaleko státní hranice s Polskem, ovšem v roce 1938 zde byla hranice s tehdejším Německem. Přístupové trasy pro automobilisty jsou nejlepší od Rychnova nad Kněžnou (odbočka ze silnice č.I/14), nebo Žamberka (odbočka ze silnice č.I/11) v obci Helvíkovice. V Rokytnici se obě cesty sbíhají a je nutné pokračovat dál ve směru na Bartošovice po silnici č.II/319, kde po 7 km dorazíte na odstavné parkoviště v osadě Panské Pole - Hanička. Na odstavné parkoviště se lze dostat i ze směru od Bartošovic v O.h. Silnice č.II/319.

DO NAVIGACÍ ZADÁVEJTE JAKO CÍL "PARKOVIŠTĚ HANIČKA" NA PANSKÉM POLI

Vlakové spojení je z úseku trati 021 Týniště nad Orlicí - Letohrad s přestupem v Doudlebách nad Orlicí, odtud pak motoráčkem dorazíte do Rokytnice v O.h.

Turisté a cykloturisté se na muzeum dostanou nejlépe z červené turistické značky, která vede po hřebeni Orlických hor, ať již ze směru od Zemské brány a Bartošovic, či Masarykovy chaty na Šerlichu. Z této značky vede odbočka nad osadou Panské Pole - Hanička přímo k areálu muzea. Od Rokytnice v O.h lze po modré turistické značce dojít k záchytnému parkovišti na Panském Poli a pokračovat dál po červené ve směru Anenský vrch jako ostatní návštěvníci muzea. Další možností je jít po silnici ve směru na Bartošovice a po zhruba 5 km odbočit asi 150 m za autobusovou zastávkou " Pod zatáčkami " vlevo na úzkou asfaltovou silnici vedoucí k areálu muzea ( ještě cca 1,5 km ).

Od záchytného parkoviště vede přístupová trasa po červené turistické značce ve směru Anenský vrch přes území Chráněné krajinné oblasti Orlické hory. V areálu muzea je v rámci pravidelné otevírací doby provozováno občerstvení. Na pokladně muzea zakoupíte vždy, když je otevřeno základní nealkoholické nápoje, pivo, sušenky, nanuky, k dispozici je i nápojový automat s obvyklým sortimentem. Dále lze pořídit širokou paletu publikací, pohledů, turistických vizitek, známek, medailí Pamětník a dalších upomínkových předmětů.

CESTA OD ZÁCHYTNÉHO PARKOVIŠTĚ TRVÁ CCA 20 - 30 MINUT

Odkaz na umístění:

www.google.cz/maps/search/hani%C4%8Dka+parkovi%C5%A1t%C4%9B/@50.1858965,16.518208,14z

 

PŘÍJEZD MOTOROVÝMI VOZIDLY K OBJEKTŮM MUZEA JE ZAKÁZÁN

NÁVŠTĚVNÍCI NAŠEHO MUZEA MAJÍ MOŽNOST UNIKÁTNÍ SLUŽBY FIRMY AUDISBUS s.r.o. RYCHNOV NAD KNĚŽNOU. JEDNÁ SE VÝHODY SLUŽBY RADIOBUS TURISTA,KTERÁ UMOŽŇUJE OBJEDNAT PŘEPRAVU OSOB K MUZEU. VÍCE INFORMACÍ NA

www.audis.cz/radiobus/radiobus-turista.htm

tisknout stránku

Anketní otázka tvrze

Navštívili jste již rozhlednu na Anenském vrchu

Ano
pruh 51.3 %

Ne, ale mám to v plánu
pruh 33.3 %

Ne
pruh 15.4 %

Napište nám rychlý dotaz!





Jaké je počasí u nás?

Radar bouřky
podekovani

Webové stránky vytvořil Acceler