foto
AKTUÁLNÍ INFORMACE
17.7.2024
Občerstvení na naší tvrzi je otevřeno v otvírací době muzea. Nově se nabízí
28.6.2024
V úterý 2.7. přechází provoz Haničky na režim Út-Ne, každý den 8 prohlídek.
5.4.2024
1.5.2024 se otevře Hanička do nové sezóny a připomeneme si 55 let od oficiálního
Archiv novinek

Tento web již navštívilo 964309 lidí.

Umístění tvrze

Tvrz Hanička se nachází v Královéhradeckém kraji, v okrese Rychnov nad Kněžnou. Leží zhruba 5 kilometrů vzdušnou čarou od Rokytnice v Orlických horách, nedaleko státní hranice s Polskem, ovšem v roce 1938 zde byla hranice s tehdejším Německem. Přístupové trasy pro automobilisty jsou nejlepší od Rychnova nad Kněžnou (odbočka ze silnice č.I/14), nebo Žamberka (odbočka ze silnice č.I/11) v obci Helvíkovice. V Rokytnici se obě cesty sbíhají a je nutné pokračovat dál ve směru na Bartošovice po silnici č.II/319, kde po 7 km dorazíte na odstavné parkoviště v osadě Panské Pole - Hanička. Na odstavné parkoviště se lze dostat i ze směru od Bartošovic v O.h. Silnice č.II/319.

DO NAVIGACÍ ZADÁVEJTE JAKO CÍL "PARKOVIŠTĚ HANIČKA" NA PANSKÉM POLI

Vlakové spojení je z úseku trati 021 Týniště nad Orlicí - Letohrad s přestupem v Doudlebách nad Orlicí, odtud pak motoráčkem dorazíte do Rokytnice v O.h.

Turisté a cykloturisté se na muzeum dostanou nejlépe z červené turistické značky, která vede po hřebeni Orlických hor, ať již ze směru od Zemské brány a Bartošovic, či Masarykovy chaty na Šerlichu. Z této značky vede odbočka nad osadou Panské Pole - Hanička přímo k areálu muzea. Od Rokytnice v O.h lze po modré turistické značce dojít k záchytnému parkovišti na Panském Poli a pokračovat dál po červené ve směru Anenský vrch jako ostatní návštěvníci muzea. Další možností je jít po silnici ve směru na Bartošovice a po zhruba 5 km odbočit asi 150 m za autobusovou zastávkou " Pod zatáčkami " vlevo na úzkou asfaltovou silnici vedoucí k areálu muzea ( ještě cca 1,5 km ).

Od záchytného parkoviště vede přístupová trasa po červené turistické značce ve směru Anenský vrch přes území Chráněné krajinné oblasti Orlické hory. V areálu muzea je v rámci pravidelné otevírací doby provozováno občerstvení. Na pokladně muzea zakoupíte vždy, když je otevřeno základní nealkoholické nápoje, pivo, sušenky, nanuky, k dispozici je i nápojový automat s obvyklým sortimentem. Dále lze pořídit širokou paletu publikací, pohledů, turistických vizitek, známek, medailí Pamětník a dalších upomínkových předmětů.

CESTA OD ZÁCHYTNÉHO PARKOVIŠTĚ TRVÁ CCA 20 - 30 MINUT

Odkaz na umístění:

www.google.cz/maps/search/hani%C4%8Dka+parkovi%C5%A1t%C4%9B/@50.1858965,16.518208,14z

 

PŘÍJEZD MOTOROVÝMI VOZIDLY K OBJEKTŮM MUZEA JE ZAKÁZÁN

tisknout stránku

Anketní otázka tvrze

Navštívili jste již rozhlednu na Anenském vrchu

Ano
pruh 53.6 %

Ne, ale mám to v plánu
pruh 32.2 %

Ne
pruh 14.2 %

Napište nám rychlý dotaz!

Jaké je počasí u nás?

Radar bouřky
podekovani

Webové stránky vytvořil Acceler